Ránečko! Pri tomto pozdrave v telefóne je jasné, že Vás už čakáme pri dverách s našim čerstvým raňajkovým boxom. Ako však takýto box vzniká?

Ako už veľmi dobre viete, pred Ránečkom nám osobne veľmi chýbal obdobný raňajkový koncept na Slovensku. Raňajky (a hlavne chutné raňajky 🙂 ) sú pre nás základom dňa, bez nich sa pracovný deň začína ťažko. A keďže sme v Ránečku fajnšmekri, jesť každé ráno chlebík so šunkou nie je pre nás to pravé.

Toto všetko sú dôležité faktory, ktoré ovplyvňujú zloženie našich raňajkových boxov. Prezradíme Vám trošku viac o tom, ako vyzerá cesta raňajkového boxu od jeho vymyslenia až po doručenie.

Aj my radi scrollujeme sociálne siete a sme nadšení, že jedlo je jednou z hlavných tém internetového sveta. Veľakrát nás zaujme nový recept, ktorý musíme vyskúšať. Dokúpime ingrediencie, trošku sa pomotáme doma v kuchyni a ide sa na to! Chutí? Jasné, ale aj tak máme vždy potrebu recept vylepšiť po svojom. A keď sme spokojní s domácou výrobou, presúvame náš nápad na prevádzku.

Na prevádzke Ránečka predstavíme ostatným kolegom náš nápad, ochutnávame tentokrát spoločne a debatujeme o tom, či je toto jedlo vhodným adeptom na členstvo v boxe. Kolegovci sú zatiaľ z našich nových nápadov nadšení (aspoň sa tak tvária a my im veríme 🙂 ). Následne skúšame, ako výroba nového jedla zapadne do procesu výroby – skladáme, krájame, natierame, ukladáme.

Ak sa nám páči chuť, vizuál aj proces výroby nového jedla, prichádza na rad jeho vloženie do boxu. S novým jedlom sa vždy snažíme vymyslieť aj nový raňajkový box na mieru tak, aby všetky jedlá spolu ladili. Keď sa nám nový box podarí dokončiť a je poriadne naložený, zatvoríme ho, položíme na stôl a čakáme. Po pár sekundách ticha niekto z nás nový box s prekvapením “objaví” (áno, dodáva to tú správnu atmošku:) ) a spolu sa tešíme na to, čo nás v ňom čaká. Otvoríme, zhodnotíme vizuálnu stránku a pokračujeme jedením, čo priznávame, že je veľkou súčasťou našej práce.

A keď sme spokojní, nový box čaká fotenie a natáčanie, príprava jeho popisu a následná prezentácia na sociálnych sieťach a webe, aby ste o ňom čo najskôr vedeli a mali tak možnosť opäť spestriť svoje raňajkové rána.

Aby bolo poslanie raňajkového boxu naplnené, stačí si ho už len objednať. My sa postárame, aby na Váš stôl prišiel perfektne zabalený, čerstvý a chutný.


Vaše Ránečko